#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Jak moc zdraží elektřina a plyn, odpoví experti v pořadu Naše Česko 

16. září 2021
Co je důvodem zdražování elektřiny a plynu a jak moc ceny energií na podzim porostou? V Evropě se navíc objevuje hrozba plošných blackoutů, které mohou připravit o elektrický proud miliony domácností. Jak reálná je tato hrozba pro Česko? V pořadu Naše Česko odpoví experti Václav Bartuška a Petr Kusý v 17:30 na TN LIVE.

V Evropě se objevuje akutní hrozba plošných blackoutů, které mohou připravit o elektrický proud miliony domácností, aktuálně hrozí třeba Británii nebo Irsku. Jak reálná je tato hrozba a může se to přihodit i v Česku?

A jak na peněženky Čechů dolehnou dramaticky zdražující energie? Co je důvodem jejich zdražování? Jak ceny za energie ovlivní minulý týden dokončený kontroverzní plynovod Nord Stream 2 a jak odstavování jaderných a uhelných elektráren v Německu?

Na tyto otázky odpoví hosté dnešního pořadu Naše Česko, a to zvláštní velvyslanec ČR pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška a Petr Kusý, jeden z představitelů pětičlenné rady Energetického regulačního úřadu.

​Rozhovor s předními českými experty na energetiku a její bezpečnostní aspekty povede Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity bank a člen Národní ekonomické rady vlády.

Pořad Naše Česko pokračuje ve své nové fázi, v jejímž rámci se orientuje na ekonomická témata. V minulém týdnu tak hosty byli Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady, a Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR (rozhovor najdete zde). A předminule guvernér České národní banky Jiří Rusnok (čtěte zde).

Pro další díly pořadu již svoji účast přislíbili Ondřej Vlček, generální ředitel společnosti Avast, Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková nebo generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Sledujte dnes Naše Česko v 17:30 živě na TN LIVE. 

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře