#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Dnes vidíme stále jenom zlomek toho, co bude následovat, tvrdí Roman Sysel z Taxify

15. února 2019

V roce 2013 vzal 4000 eur a založil společnost Taxify, která nyní, s hodnotou přes miliardu dolarů, patří mezi nejúspěšnější onlinové platformy a aplikace u nás. Řeč je o Markusu Villig, který se pokusil sjednotit taxíky v Pobaltí a dnes jeho společnost působí v desítkách zemí světa, včetně České republiky a Slovenska. Ten sice do studia Ecofinu osobně nedostavil, do křesla si, naproti moderátoru Lukáši Kovandovi, však sedl šéf české pobočky Taxify Roman Sysel.

Podle Sysla mobilní aplikace a sdílené platformy naprosto změní dopravu. „Dnes vidíme stále jenom zlomek toho, co bude následovat. Jsme uprostřed něčeho, co bude největší změna v dopravě od doby, co se přestalo jezdit na koních. Přijde absolutní revoluce, která skončí autonomními auty a pravděpodobně změní svět, jak ho známe,“ uvádí.

Vyšlo na Ecofin.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře