#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Chcete uspět na americkém trhu? Není to nemožné

9. května 2019

Přijďte společně diskutovat se zástupci firem úspěšných v USA o tom, co můžete očekávat při vstupu na americký trh. Poznejte, které české firmy už jsou na správné cestě. Zveme Vás na panelovou diskuzi 29. 5. 2019 v 17:30 v Americkém centru.

Těšit se můžete na české podnikatele:

  • Ondřej Fryc, podnikatel a investor, Reflex Capital
  • Lubo Smid, spoluzakladatel a CEO technologické společnosti STRV
  • Tomáš Posker, CEO start-upu Oscar Senior

Moderovat setkání bude Lukáš Kovanda, hlavní ekonom, Czech Fund.

Kde? Americké centrum, Tržiště 13 , Praha 1

Potvrďte účast na ivlp@seznam.cz

Poznejte naše řečníky

Ariel Jahner, Economic Officer
Ariel působí na Velvyslanectví USA v obchodním oddělení.

Ondřej Fryc, podnikatel a investor, Reflex Capital
Založil Mall.cz. Prodal ho a teď hledá investiční příležitosti mimo jiné i v USA. V Silicon Valley má svou pobočku a aktivně vyhledává nadějné podnikatele zejména z imigrantské komunity. Vyplatilo se mu investovat například do start-upu GlamSt uruguayské podnikatelky Agustiny Sartori, který umožňuje zákazníkům e-shopu vyzkoušet si make-up ve virtuální realitě.
Přečtěte si s ním rozhovor v E15 (a nebo ještě tento druhý rozhovor).

Lubo Smid, spoluzakladatel a CEO STRV
Je spoluzakladatel a CEO společnosti STRV, která vyvinula světové mobilní i webové aplikace. Už v roce 2016 jej zařadil Forbes na seznam 30 nejvýznamnějších podnikatelských osobností mladších 30 let. Společnost STRV má dobrou pozici na americkém trhu, na kterém získala své klíčové klienty – TinderMicrosoftClassDojo a Hallmark. Lubo často cestuje do San Francisca, Los Angeles a New Yorku.
Přečtěte si s ním rozhovor v E15.

Tomáš Posker, CEO start-upu Oscar Senior
Pomáhá firmám zefetivnit péči o seniory pomocí technologií. Účastní se veletrhů v USA. Nápad na založení Oscar Senior vznikl, když byl Tomáš Posker v Silicon Valley a měl potíže při telefonování s babičkou. Plánuje, aby se Oscar Senior postupně stal platformou nejen pro komunikaci a online služby, ale také pro e-health a vzdělávání seniorů. Tomáš je také členem Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků.
Přečtěte si s ním rozhovor.

Lukáš Kovanda, hlavní ekonom, Czech Fund
Je český ekonom. Sleduje a analyzuje makroekonomické trendy v Česku a ve světě. Často se ve svých rozborech zabývá americkou ekonomikou. Vydal rozhovory s desítkami amerických ekonomů o finanční krizi. Kromě působení v Czech Fund přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Kromě úvodu se zajímavými čísly o česko-americkém obchodu se ujme moderace.
Přečtěte si jeho komentáře, které píše pro E15.

Akci podporují

E15 je ekonomický deník, založený na konci roku 2007. Nyní patří do holdingu CZECH NEWS CENTER a.s. Deník vychází pětkrát týdně a součástí každého čísla bývá kromě ekonomického a politického zpravodajství i rozhovor s osobností z byznysu, politiky nebo sportu. Distribuuje se pomocí stojanů umístěných například na úřadech, ve finančních institucích nebo v kavárnách. Jeho šéfredaktorkou je Tereza Zavadilová.


Zastřešuje malé a střední podniky, živnostníky a dále spolky, cechy a sdružení zastupující konkrétní profesní zájmy malých podnikatelů. Vydávají magazín Trade News. Vyhlašuje každoročně soutěže o nejlepší rodinnou firmu, začínající podnikatele, podnikavé ženy, oceňuje nejlepší živnostníky na venkově, nejaktivnější cechy a poskytuje desítky záštit. Asociace je členem většiny vládních či resortních výborů. Její bývalý předseda je ministrem průmyslu a obchodu. Aktuálně Asociaci vede Zdeněk Tomíček.
Přečtěte si o Asociaci v E15.

 

Asociace exportérů pomáhá českým vývozcům už 15 let. Jejím cílem je zachovat a zvyšovat konkurenceschopnost tuzemských firem, zejména těch exportních. Zástupci Asociace sledují tendence a vývoj legislativy Evropské unie a upozorňují na možná rizika pro Českou republiku. Členové Asociace posilují komunikaci s vládou při přípravě proexportních opatření a upevňují i vztahy se zástupci ČNB. Asociace spolupracuje rovněž se špičkovými analytiky a zaměřuje se na rozbory dat, která ukazují vliv tuzemských exportních společností na ekonomiku České republiky.
Přečtěte si rozhovor místopředsedy Asociace exportérů na E15.

 

 

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře