#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Babišův hlavní nepřítel je Trump, strach z dalších měsíců je na místě

16. července 2018

Kdo skutečně ohrožuje bujará léta Andreje Babiše? Podle ekonoma Lukáše Kovandy je jeho hlavní nepřítel možná trochu nečekaný. Jde prý o amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle Kovandy totiž Babiš i prezident Zeman těžili z časů prosperity a voliči přičítali úspěchy ekonomiky právě jim, teď ale Trump vyhrocuje obchodní válku, která může mít na Česko fatální dopady.


Kovanda předpovídá prospouštění a menší růst platů. Zároveň ale říká, že státy EU nemají Trumpovi co vyčítat. Třeba francouzský prezident Macron se prý chová v podstatě stejně, jako jeho americký protějšek. Proč se nám podle Kovandy závislost na automobilovém průmyslu jednou vymstí? Jak může běžný občan skutečně pocítit dopady obchodní války? A je opravdu čeho se bát? Podívejte se na rozhovor!

Vyšlo na Reflex.cz.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře