#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Sex a bezdomovci – aneb Praha ve světových médiích

10. ledna 2008

„Dosud jsme natrefili na jedinou zpravu z Ceske republiky – kratky clanecek v New Zealand Herald, ze v Praze byl zrizen botel (opravdu botel, nikoliv hotel) pro bezdomovce. Je to paradoxni – za CR mluvi na Zelandu nikoliv umelci ci politici, ale bezdomovci,“ poznamenal si autor tohoto blogu 30.3.2007 do deníků z cest po Novém Zélandu a jižním Tichomoří.

A dnes… takové menší déjà vu. Bloomberg, agentura již povinně sledují všichni byznysmeni, ekonomové, analytici či hospodářští ministři, co jich po světě je, referuje v exkluzivních zprávách (po opravdu dlouhé době) o Praze. Konkrétně o smíchovském bordelu Big Sister (www.bigsister.net/cz/welcome.php), kde lze, jak píše zpravodaj agentury, „směnit sex s [prostitutkou gratis] za patnáct, či méně, minut slávy [na placeném internetovém webu].“

Je to paradoxní – za ČR mluví na Zélandu (a na Bloombergu) nikoliv umělci či politici (či byznysmeni), ale bezdomovci (a návštěvníci bordelů).

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře