#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Renata Kellnerová v čele PPF bude zárukou kontinuity

25. května 2021
Mohla by se nyní ocitnout v první dvacítce světově nejbohatších žen dle agentury Bloomberg.

Fakt, že koncovým vlastníkem skupiny PPF se stala Renata Kellnerová, vdova po zesnulém Petru Kellnerovi, bude mezinárodní investorská komunita a současní i potenciální obchodní partneři skupiny, ale i široká veřejnost, vnímat jako logické vyústění nešťastné situace a přijme jej pozitivně z hlediska dosažení vysoké míry kontinuity v zajištění chodu celé skupiny.

Pokud by se Renata Kellnerová stala koncovým vlastníkem celé Kellnerovy části majetku skupiny PPF, ocitne se v žebříčku nebohatších žen světa, který sestavuje a dennodenně aktualizuje agentura Bloomberg, na 19. místě. Právě 19. místu totiž odpovídá majetek v objemu 15,7 miliardy dolarů, který agentura připisovala Petru Kellnerovi v den jeho březnového úmrtí.

Tržní ocenění tohoto majetku se dennodenně mění, takže dnes bude jeho hodnota jiná, avšak rozdíl by neměl být nikterak markantní. Je tak pravděpodobné, že Renata Kellnerová by stále náležela do první dvacítky nejbohatších žen světa.

Dvacítka nejbohatších žen světa dle agentury Bloomberg ke dni 25. května 2021.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře