#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Lukáš Kovanda nově hlavním ekonomem Trinity Bank

17. srpna 2020
Podílet se bude i na zahraniční expanzi dalších společností Radomíra Lapčíka.

Lukáš Kovanda, jeden z nejznámějších a současně nejcitovanějších ekonomů v českých i slovenských médiích, přijal nově pozici hlavního ekonoma české banky Trinity Bank. Jeho úlohou je především vyhodnocování investičních příležitostí a podílení se na rozhodnutích týkajících se dalšího rozvoje a směrování strategie Trinity Bank. V rámci spolupráce s Radomírem Lapčíkem, zakladatelem Trinity Bank, se bude Lukáš Kovanda podílet i na další expanzi společností ze skupiny Radomíra Lapčíka.

Lukáš Kovanda je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje především na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Současně působí jako seniorní socio-ekonomický analytik při OSN. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je také členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Lukáš Kovanda je spoluzakladatelem Institutu ekonomického vzdělávání, který pořádá Ekonomickou olympiádu pro studenty středních škol. Za svou profesní dráhu vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii a je autorem behaviorálně-ekonomických knih. Kovanda dlouhodobě analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu.

Příležitost podílet se na dalším rozvoji a budování české banky mě nesmírně zaujala a na spolupráci s panem Lapčíkem se těším. Obdivuji, co se mu za 25 let podařilo vybudovat, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Současně oceňuji důraz na hodnoty a výjimečnost přístupu a i prostor pro mezinárodní působení patří mezi  důvody, proč jsem nabídku na spolupráci přijal,“ uvádí k nové spolupráci Lukáš Kovanda.

Radomír Lapčík, předseda dozorčí rady a zakladatel Trinity Bank, ke spolupráci uvádí: „Trinity Bank soustavně roste. V rámci ziskovosti jsme za první pololetí výrazně překročili plán tvorby zisku. Kapitálovou přiměřeností se Trinity Bank řadí mezi tři nejsilnější a finančně nejstabilnější banky na tuzemském trhu. S postupným růstem souvisí i posilování týmu o přední experty a právě Lukáš Kovanda je v tomto oboru jedním z nejpovolanějších. Proto jsem nesmírně rád, že jsme jej do našeho týmu získali. Věřím, že vzájemná spolupráce přispěje k dalšímu růstu banky a podpoří poskytování nadstandardních služeb pro naše klienty.“ 

 

O TRINITY BANK a.s. 

Trinity Bank působí na finančním trhu již 25 let a vznikla transformací Moravského Peněžního Ústavu – spořitelního družstva. Má téměř 25 000 klientů a její bilanční suma přesahuje 18 miliard Kč. Trinity Bank se specializuje na privátní a korporátní bankovnictví, u fyzických osob se zaměřuje především na vkladové a spořicí produkty, které nabízejí nadstandardní zhodnocení úspor.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře