#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Kolik restaurací kvůli brzy covidu zkrachuje? Jak jim byznys komplikuje stravenkový paušál?

11. listopadu 2021
Zdeněk Pohlreich, známý český šéfkuchař, odpoví dnes v pořadu TV Nova .

Kolik restaurací a hospod během zimy zkrachuje? Nebo další vlnu covidové pandemie ustojí? Jak na ně a jejich tržby doléhá čerstvě zavedená povinnost prokazování bezinfekčnosti? Jak hluboké šrámy si odnášejí z uplynulých takřka dvou let s pandemií? A jak jim byznys komplikují další věci, třeba stravenkový paušál? Zdeněk Pohlreich, známý český šéfkuchař a gastronom, odpoví dnes v pořadu TV Nova. Rozhovor sledujte na webu TN.cz v sekci TN LIVE.

Pořad vysílá TV Nova živě na webu TN.cz od 17:30, přičemž klíčové pasáže se objeví ve večerních Televizních novinách. Rozhovor povede Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity bank.

Pořad Naše Česko se orientuje na ekonomická a byznysová témata (stránky pořadu zde).

Hostem pořadu byl například guvernér České národní banky Jiří Rusnok (rozhovor si můžete připomenout zde) či Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady, a Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR (zde). Dále v něm promlouvali na téma rostoucích cen plynu a elektřiny Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec ČR pro otázky energetické bezpečnosti, a Petr Kusý, jeden z představitelů pětičlenné rady Energetického regulačního úřadu (zde). Simona Kijonková zakladatelka Zásilkovny, promluvila o globální přepravní krizi (zde). Dana Drábová, předsedkyně Státní úřadu pro jadernou bezpečnost, pohovořila o evropské energetické krizi, zdražování elektřiny či plynu a potenciálu jaderné energetiky (zde). Pavel Tykač, majitel skupiny Sev.en Energy, rovněž posoudil energetickou krizi a vyhlídky vývoje cen plynu či elektřiny (zde). Stejné téma rozebral také Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ (zde). Otázce kyberbezpečnosti a také filantropie se věnoval Ondřej Vlček, generální ředitel technologické společnosti Avast (zde), a trh s ojetinami zhodnotila Karolína Topolová, šéfka AAA Auto (zde).

Základní koncepcí pořadu je snaha o přiblížení témat, o kterých se mluví „běžně v hospodě“, ze strany špičkové osobnosti v oboru. Proto například na téma vývoje úrokových sazeb, včetně těch hypotečních, nebo na téma inflace promluvil guvernér ČNB. Na současnou světovou logistickou krizi se zase moderátor pořadu Kovanda, profesí sám ekonom, ptal právě paní Kijonkové a vývoj cen elektřiny probral právě s generálním ředitelem ČEZ.

Pořad se vysílá každý čtvrtek v 17:30 na TN.cz v sekci TN LIVE.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře