#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Jak s peněženkou běžných Čechů zamává dramaticky rostoucí státní dluh?

9. září 2021
Eva Zamrazilová a Vladimír Dlouhý dnes odpoví v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“ 

Jak na peněženku běžného Čecha dolehne dramaticky rostoucí český státní dluh. Které daně, kdy a kolik se budou zvyšovat nejdříve. Zhorší se dostupnost veřejně poskytované zdravotní péče? Omezí se navyšování starobních důchodů či dalších sociálních dávek?

To jsou některé z otázek, na které odpoví hosté dnešního vydání pořadu Naše Česko, předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová a prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý. Dvojrozhovor sledujte na webu TN.cz v sekci TN LIVE. Oba hosté se v něm vyjádří také třeba k tomu, co Česko čeká, až narazí do takzvané dluhové brzdy, určené zákonem, a jak tento náraz pocítí běžný občan, ale také firmy a podniky coby klíčoví zaměstnavatelé v zemi.

Pořad vysílá TV Nova živě na webu TN.cz od 17:30, přičemž klíčové pasáže se objeví ve večerních Televizních novinách. Dvojrozhovor s předními českými ekonomy povede Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity bank a člen Národní ekonomické rady vlády.

Pořad Naše Česko tak tímto dílem bude pokračovat ve své nové fázi, v jejímž rámci se orientuje na ekonomická a byznysová témata. Hostem pořadu minulý týden byl guvernér České národní banky Jiří Rusnok (rozhovor si můžete připomenout zde). Pro další díly pořadu již svoji účast přislíbili Ondřej Vlček, generální ředitel společnosti Avast, Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, nebo Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.

Základní koncepcí pořadu je snaha o přiblížení témat, o kterých se mluví „běžně v hospodě“, ze strany špičkové osobnosti v oboru. Proto například na téma vývoje úrokových sazeb, včetně těch hypotečních, nebo na téma inflace promluvil guvernér ČNB. Na současnou světovou logistickou krizi se zase moderátor pořadu Kovanda, profesí sám ekonom, bude ptát paní Kijonkové a vývoj cen elektřiny probere s generálním ředitelem ČEZ.

Pořad se bude vysílat každý čtvrtek v 17:30 na TN.cz v sekci TN LIVE.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře