#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Hrozí Vánoce bez dárků, kvůli přepravní krizi?

23. září 2021
A o kolik zdraží zásilky z Číny? Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, odpoví dnes v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“ 

Zuřící světová přepravní krize už zdražuje třeba elektroniku, oblečení nebo hračky. Jakého zdražení se dočekáme do Vánoc? A má smysl nakupovat dárky pod stromeček už teď? Jak ceny zásilek z čínských e-shopů ovlivní nadcházející zrušení osvobození od DPH? A co momentálně Češi v internetových obchodech objednávají nejvíce?

To jsou některé z otázek, na které odpoví dnes v pořadu Naše Česko odpoví Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny, přepravní firmy, která v Česku představuje páteř internetového nakupování.

Rozhovor sledujte na webu TN.cz v sekci TN LIVE.

Pořad vysílá TV Nova živě na webu TN.cz od 17:30, přičemž klíčové pasáže se objeví ve večerních Televizních novinách. Rozhovor povede Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity bank a člen Národní ekonomické rady vlády.

Pořad Naše Česko tak tímto dílem bude pokračovat ve své nové fázi, v jejímž rámci se orientuje na ekonomická a byznysová témata. Hostem pořadu byl například guvernér České národní banky Jiří Rusnok (rozhovor si můžete připomenout zde), či Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady, a Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR (zde). V minulém díle promlouvali na téma zdražujících cen plynu a elektřiny Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec ČR pro otázky energetické bezpečnosti, a Petr Kusý, jeden z představitelů pětičlenné rady Energetického regulačního úřadu (zde).

V příštím díle pohovoří Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, o dopadech současné evropské energetické krize.

Základní koncepcí pořadu je snaha o přiblížení témat, o kterých se mluví „běžně v hospodě“, ze strany špičkové osobnosti v oboru. Proto například na téma vývoje úrokových sazeb, včetně těch hypotečních, nebo na téma inflace promluvil guvernér ČNB. Na současnou světovou logistickou krizi se zase moderátor pořadu Kovanda, profesí sám ekonom, bude ptát právě paní Kijonkové a vývoj cen elektřiny probere s generálním ředitelem ČEZ.

Pořad se bude vysílat každý čtvrtek v 17:30 na TN.cz v sekci TN LIVE.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře