#Lukáš Kovanda, Ph. D.

Co radí Ondřej Vlček, šéf Avastu, svým dětem ohledně bezpečného používání internetu? V čem dělají Češi největší chyby, když se pohybují on-line? 

28. října 2021

Co radí svým dětem ohledně bezpečného používání internetu? V čem dělají Češi největší chyby, když se pohybují on-line? Jak jsou na tom Češi s filantropií a dobročinností? To jsou některé z otázek, na které dnes v pořadu Naše Česko odpoví Ondřej Vlček, generální ředitel antivirové a technologické společnosti Avast a jeden z největších českých filantropů. Rozhovor sledujte na webu TN.cz v sekci TN LIVE.

Pořad vysílá TV Nova živě na webu TN.cz od 17:30, přičemž klíčové pasáže se objeví ve večerních Televizních novinách. Rozhovor povede Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity bank a člen Národní ekonomické rady vlády.

Pořad Naše Česko se orientuje na ekonomická a byznysová témata (stránky pořadu zde).

Hostem pořadu byl například guvernér České národní banky Jiří Rusnok (rozhovor si můžete připomenout zde) či Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady, a Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR (zde). Dále v něm promlouvali na téma rostoucích cen plynu a elektřiny Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec ČR pro otázky energetické bezpečnosti, a Petr Kusý, jeden z představitelů pětičlenné rady Energetického regulačního úřadu (zde). Simona Kijonková zakladatelka Zásilkovny, promluvila o globální přepravní krizi (zde). Dana Drábová, předsedkyně Státní úřadu pro jadernou bezpečnost, pohovořila o evropské energetické krizi, zdražování elektřiny či plynu a potenciálu jaderné energetiky (zde). Pavel Tykač, majitel skupiny Sev.en Energy, rovněž posoudil energetickou krizi a vyhlídky vývoje cen plynu či elektřiny (zde). Stejné téma rozebral také Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ (zde).

Základní koncepcí pořadu je snaha o přiblížení témat, o kterých se mluví „běžně v hospodě“, ze strany špičkové osobnosti v oboru. Proto například na téma vývoje úrokových sazeb, včetně těch hypotečních, nebo na téma inflace promluvil guvernér ČNB. Na současnou světovou logistickou krizi se zase moderátor pořadu Kovanda, profesí sám ekonom, ptal právě paní Kijonkové a vývoj cen elektřiny probral právě s generálním ředitelem ČEZ.

Příští týden zavítá do studia pořadu Naše Česko Karolína Topolová šéfka Aures Holdings, která zastřešuje značky jako AAA Auto nebo Mototechna. Řeč tedy bude o vývoje cen nových aut o ojetin, o světové čipové nebo hořčíkové krizi.

Pořad se vysílá každý čtvrtek v 17:30 na TN.cz v sekci TN LIVE.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.
Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.

Více o mně

Odebírejte ekonomické komentáře